Tudi letos smo posejali božično žito. Z našimi lončki smo poskrbeli za trajnosti razvoj, kjer so otroci mlajše skupine iz plastenk izdelali jelenčke. Starejši pa so uporabili odpadno steklo in lepo opremili svoje lončke z napisom. Pri sejanju smo upoštevali tradicijo, kdaj sejati božično žito in sicer na dan goda sv. Lucije, 13. decembra. Otroci so pridno polnili lončke z zemljo. Pridno so upoštevali navodila, koliko zemlje in pšenice damo v lončke. Poskrbeli smo tudi za dobre pogoje rasti – dali smo jo na okensko polico in pridno zalivali. Ob vsakodnevnem prihodu otrok, so se otroci ustavljali ob okenski polici in opazovali, če je žito že začelo kliti. Ne samo pšenica, tudi otroško veselje je vsak dan začelo rasti. Žito bo v tem prazničnem času, krasilo namizne dekoracije otroških domov.